ENDERMOLOGIA – cudowny zabieg na wszystko?

Endermologie LPG ™ to nazwa urządzenia i technologii opatentowanej przez francuską firmę LPGSystems. Nazwa pochodzi od łacinskiego określenia derma-skóra oraz francuskiego en – w. Działanie mechanizmu to dogłębny masaż mechaniczny i próżniowy. Głowica posiada rolki, które w zależności od potrzeb zasysają skórę w górę, do środka lub na zewnątrz. I tak na przykład pracując w górę pozbywamy się cellulitu, do wewnątrz – tłuszczu, a na zewnątrz – pobudzamy skórę do regeneracji, wzmacniamy ją.

Najczęsciej się stosuje każdą z technik jedna po drugiej. Jednakże dla lepszego rozróżnienia mamy także czwarty tryb działania – dla osób szczupłych. W trakcie zabiegu prowadzimy także głowicę w róznych kierunkach-ruchem wężykowatym w fazie pierwszej, w fazie drugiej stosujemy wibracje, a w trzeciej działamy ruchem prostym w górę. Tak różne metody pozwalają nam na dogłębne przedrenowanie tkanki (fazy mają swoje nazwy-wyszczuplenie, ujędrnienie i drenaż).

Prócz takiego podziału istenieje jeszcze oczywiście skala mocy zasysania – najczęsciej jest to pomiędzy 2, a 3. Więcej jest trudno wytrzymać, a zależy nam, żeby zabieg nie bolał. Optymalnie więc 2,5. Uwaga – po zabiegu mogą wystąpić mocne miejscowe zasinienia – jest to zupełnie naturalne, jeśli jednak chcemy tego uniknąć, lepiej zmniejszyć moc, a wydłużyć nieco zabieg – średnio na każdej z partii pracujemy około 5 minut. A przepracować można w zasadzie całe ciało poza …biustem. Łydki czy uda, o ile nie mamy zakrzepicy żył, żylaków, czy silnej tendencji do pękania naczyń i naczyniaków. Brzuch, boczki (talia), biodra i pośladki, a nawet ramiona -każda z tych partii zasługuje na uwagę. Jeżeli jednak zależy nam na konkretnej partii najbardziej – warto powiedzieć o tym specjaliście.

Bardzo ciekawą rzeczą jest atrybyt, który musimy założyć – jest to kombinezon czy też inaczej kostium z cienkiej, elastycznej i półprzezroczystej tkaniny. Bardzo wygodny, prócz swoistej roli jaką jest ochrona skóry i poślizg dla rolek, spęłnia jeszcze jedną funkcję – daje nam poczucie komfortu, intymności, ponieważ nie odsłaniamy całego ciała przed specjalistą. To dla niektórych naprawdę duża ulga. Pod spodem oczywiście mamy bieliznę, tej nie trzeba zdejmować. Nawet piękny pedicure nie jest wymagany – kostium ma stopki 🙂

Efekty? Widziane nawet po dwóch zabiegach – zmniejszenie obwodów, uczucie gładszej skóry, a po większej ilosci zabiegów – nawet utrata kilogramów. Ilu? Kwestia indywidualna. Tak czy inaczej – zabieg skuteczny, uznany na świecie i potwierdzony opiniami milionów użytkowniczek. Ale, ale… co ważne..Na rynku istnieje wiele urządzeń zwanych endermologią, czy też masaż, który się wykonuje nazywa się endermologicznym. Jednak aby była to maszyna pewna i sprawdzona, musi być…markowa. Firma znakuje swoje urządzenia – warto się tym zainteresowac, ponieważ często zdarzają się pomyłki… Celowe lub nie.. kto to wie… ale jednak podpytać należy. Sam kostium na przebranie nie zagwarantuje nam jakości wykonanego zabiegu. Tak czy inaczej, potwierdzamy, zabieg jest skuteczny, a czy na wszystkie problemy wyglądu sylwetki? Na pewno nie. Warto pić więcej wody, warto też ćwiczyć, a już na pewno warto wprowadzić lekkostrawną dietę. Bez tego ani rusz 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *