Depilacja – IPL czy LIGHT Sheer?

Sezon na depilację światłową i laserową znajduje się w absolutnym szczycie… To właśnie w sezonie jesień-zima-wiosna wykonujemy najwięcej zabiegów…aczkolwiek i w lato się zdarzają, ale raczej na obszarach zakrytych tj. pachy czy też bikini… W sezonie „chłodnym” za to depilujemy absolutnie wszystko….nogi, pośladki, brzuchy, a także bródki, wąsiki, baczki, kark czy też…plecy.

Wiele z nas zastanawia się na różnicami pomiędzy IPL i laserem. Są to dwie rożne technologie depilacji, ale efekt jeden – w tej samej cenie i przy takiej samej ilości zabiegów (od 6 do 8) – usunięcie zbędnego owłosienia. Pierwsze pytanie – czy aby na zawsze? Owszem, właściwie na zawsze. Przy obu technologiach jak najbardziej jest to możliwe. Nie zawsze jednak w 100 %. Ok 15 % jest niezależne od nas i tutaj choćby się waliło i paliło, nie uda nam się, ten margines musi pozostać… ale czymże jest 15 % pozostałego owłosienia, przy pozostałych 85 % których już nie ma? 😉 Druga sprawa jest taka, że jasnych włosów także nie usuniemy, laser czy też światło IPL po prostu go nie widzą. A czemuż? Bo działają tylko na barwnik/pigment/melanocyt inaczej melatoninę, czyli to co nadaje kolor naszej skórze i włosom.

A różnice w technologii? IPL to impulsowe źródło światła, czyli nie laser. Żródłem energii tutaj jest reflektor (lampa). W laserze z kolei (dosłowne tłumaczenie – wzmocnione światło poprzez wymuszoną energię promieniowania) ośrodkiem energii może być kryształ (erbowo-yagowy, neodymowo-yagowy, aleksandrytowy), gaz (np. CO2), półprzewodnik (dioda) i inne. Podziałów jest jeszcze kilka innych, ale nie będziemy ich przytaczać. Ważne, aby znać te najpopularniejsze oznaczenia, ponieważ one dają nam informację, do czego urządzenie służy. I tak np. diodowy służy do zamykania naczynek na nogach i do usuwania owłosienia. Najpopularniejszy obecnie laser do depilacji to Light Sheeer lub Vectus. Nie mają one przebadanej naukowo i udowodnionej przewagi nad IPL, są po prostu dobrze rozreklamowane (marketing robi swoje). Te sprzęty mają tylko jedno zadanie do wykonania, depilację. IPL natomiast może zdecydowanie więcej, da się nim usunąć punkty rubinowe i naczynia na twarzy, depilować, wykonać peeling laserowy. Wystarczy zmienić głowicę, a tych trzeba mieć kilka….

W naszej klinice jak i w innych salonach, laser czy też IPL mają swoich fanów. IPL jest bezpieczniejszy (w kwestii ewentualnych poparzeń czy przebarwień), co wynika  z naszych doświadczeń, a także co dla niektórych bardzo istotne – mniej boli… Light Sheer z kolei ma końcówkę chłodzącą i dwie różne głowice o innej wielkości. Ale my jesteśmy dalekie od opiniowania, jednoznacznie nie opowiemy się za żadnym z urządzeń, po prostu każdy lubi co innego 🙂

Fotodepilacja IPL/ epilacja Light Sheer

Wąsik/broda 150/250 PLN

Kark/baczki150/250 PLN

Pachy/bikini 300/400 PLN

Uda/ łydki 400/500 PLN

Ręce/plecy 150/500 PLN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *