Z cyklu – choroby i defekty skóry: „Trądzik osób dorosłych”

Witamy już jesiennie, ale wciąż promiennie, bo my aurze się nie damy!

No cóż, o wakacjach już powoli zapominamy, wróciliśmy do stałego rytmu, praca, zajęcia dodatkowe, rodzice lekcje z dzieciakami… Ale gdzie w tym wszystkim czas dla nas? Po kilku tygodniach takiego schematu zaczynamy powoli wdrażać się ponownie w plan zajęć i wtedy już możemy uszczknąć nieco czasu dla siebie. Przełom lata i jesieni to doskonały moment, aby zająć się na „nowo” swoją skórą w Systemie 3 x „O”: odświeżyć, odnowić, odmłodzić! To doskonały czas na rozpoczęcie serii zabiegów, powtarzanych raz na 4-6 tygodni, aby na wiosnę móc pochwalić się zdrowym wyglądem i „nową” skórą!

Pierwszym z tematów związanych z chorobami czy też defektami skóry, którym się zajmiemy, jest problem trądziku dorosłych.  W Europie 40% wizyt u dermatologa jest spowodowanych tym defektem skóry! Z jego powodu cierpią przede wszystkim kobiety. Średnia wieku to 30-40 lat (35% kobiet i 20% mężczyzn), ale zdarzają się pacjentki i w późniejszym wieku. A czym tak naprawdę jest trądzik? Jest to przewlekła zapalna choroba skóry w okolicy mieszka włosowego, gdzie dochodzi do zwiększonej produkcji łoju i namnażania się bakterii – Propionibacterium acnes. I stan zapalny gotowy. Mało tego, powstają po nim paskudne blizny i przebarwienia, a to kolejna zmora pań !!! Nieco inne jest ich umiejscowienie- jest to tzw. strefa U – linia żuchwy, broda i policzki.
Jakie są rady na trądik osób dorosłych? Na pewno leczenie u dermatologa, antybiotyki, izotretoina, ponadto odpowiednia pielęgnacja domowa, a u kobiet antykoncepcja i bezwzględnie specjalny, lekki makijaż (kremy typu BB). Ale co w tzw. międzyczasie czasie, jak pielęgnować profesjonalnie chorą skórę? Co robić gdy już mamy przebarwienia pozapalne? Przede wszystkim przyjść do dobrego kosmetologa i zastosować odpowiednią kurację: peelingi chemiczne z kwasem azaleinowym, salicylowym czy pirogronowym działają przeciwzapalnie, ściagająco i leczniczo. Skóra nie błyszczy się tak mocno, wyprysków jest mniej i szybciej się goją. A kwasy tj. ferulowy i azaleinowy czy też retinol (pochodna wit. A) pomogą nam przy przebarwieniach. Temat jest głęboki, a problem złożony, kuracja powinna więc być dobrana indywidualnie. W naszej klinice przeprowadzamy bezpłatne konsultacje diagnostyczne i rozpisujemy terapie kosmetologiczne.

Zapraszamy więc na niezobowiązujące spotkanie, bowiem sezon na System 3 x „O” uważamy za otwarty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *