Skleroterapia naczyń żylnych

Do leczenia  żylaków stosujemy  SKLEROTERAPIĘ.

 zylaki13

 

SKLEROTERAPIA popularnie nazywana jest również PIANKOWANIEM.  Polega ona na wstrzyknięciu do żylaka leku w postaci pianki lub roztworu. Podany lek wywołuje w naczyniu stan zapalny co prowadzi do powstania skrzepliny, która z czasem ulega zwłóknieniu w wyniku czego dochodzi do zamknięcia naczynia i zaniku żylaka.

 

Zabieg wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych. Zabieg trwa około 30-40 minut, nie wymaga znieczulenia i jest mało bolesny. W trakcie zabiegu lekarz kilkakrotnie nakłuwa zamykane naczynie i wprowadza za pomocą cienkiej igły preparat do skleroterapii.  Po zabiegu pacjent zaopatrzony w pończochy przeciw żylakowe może wrócić do codziennej aktywności.

Skleroterapia jest metodą bezpieczną, która obarczona jest niewielką ilością  możliwych powikłań. Powikłaniem najmniej akceptowanym przez pacjentki jest możliwość wystąpienia po zabiegu przebarwienia o kolorze brązowym zlokalizowanym wzdłuż przebiegu poddanego leczeniu naczynia. W większości pacjentów przebarwienia ustępują samoistnie do 12 m-cy po zabiegu, natomiast u około 5% pacjentów przebarwienia mają charakter trwały.

Wykonujemy tylko SKLEROTERAPIĘ  pod kontrolą USG. Pozwala to uniknąć powikłań oraz zwiększyć skuteczność zabiegu.

 

Ważne zalecenia, wskazania i przeciwwskazania

– przed umówieniem się na zabieg zapraszamy na konsultację u specjalisty chirurgii naczyniowej, w celu oceny problemu i zaproponowania najlepszej dla danego pacjenta metody leczenia,

– potrzebne będzie również wykonanie badania USG Doppler,

– zabiegów nie wykonuje się u kobiet ciężarnych i karmiących, osób z chorobą nowotworową.

 

Komentowanie jest wyłączone.